Czy warto inwestować w sejfy?

Prowadzenie własnej firmy to nie lada wyzwanie. Trzeba ogarniać naraz wiele tematów. Jeśli posiadamy na terenie swojego przedsiębiorstwa cenne przedmioty, warto zainwestować w sejfy, które pozwolą nam czuć się bezpiecznie. Oczywiście, zaufanie do swoich pracowników to podstawa. Istnieją jednak branże, w których bardzo dużo osób obcych odwiedza naszą placówkę. To na przykład banki czy inne placówki finansowe. Wówczas sejfy są praktycznie na porządku dziennym w takich miejscach.

Nic dziwnego. Sejfy i kasy pancerne są również często w głównych placówkach pocztowych albo firmach udzielających pożyczek pozabankowych. A co jeśli posiadamy w domu cenne przedmioty? Biżuterię, gotówkę, sztabki złota? To wszystko powinny zabezpieczać nam również sejfy. Mimo że w domach montowanie tego typu zabezpieczeń wydaje się być rzadko spotykane, to coraz więcej osób decyduje się na sejfy.

Wcześniej tego typu rozwiązania kojarzyły się wyłącznie z filmami gangsterskimi albo komediami o rabusiach. Tymczasem sejfy nie muszą być w domach wyłącznie osób żyjących w luksusie. Bardzo często również klasa średnia posiada w swoim domu cenne przedmioty. Cenne na tyle, że chronić powinny je właśnie sejfy. Możemy posiadać różnego rodzaju zabezpieczenia przed otwarciem takiej szafeczki. W filmach zawsze jest to kod, jednak to zabezpieczenie, które powinno zostać wzmocnione.

Sejfy bardzo często są zabezpieczone przez linie papilarne. Wystarczy, że właściciel dotknie palcem czytnika i wówczas sejf się otwiera. Kolejnym sposobem na zabezpieczenie jest odczytywanie twarzy. Linie twarzy są odczytywane przez konkretne systemy i wówczas sejfy się otwierają. Oczywiście, najlepiej jest korzystać z wszystkich zabezpieczeń naraz. Czyli powinny być to zarówno kody standardowe – kręcenie korbką, odczytywanie linii papilarnych i kolejna sprawa to odczytywanie linii twarzy. Nie ma znaczenia, na jakie sejfy się zdecydujemy ich cel montowania powinien być taki sam – zabezpieczenie naszych kosztowności.

Warto dobrać wielkość sejfu taką, jakie chcemy mieć przedmioty schowane w środku. Mogą to być na przykład wielkie sejfy na duże kosztowności i małe sejfy wyłącznie na gotówkę. W filmach gangsterskich oraz w domach amerykańskich wiele osób trzyma w sejfach również broń. W Polsce broń jest nielegalna, dlatego nie ma potrzeby montowania sejfu w tym celu. Oczywiście, na rynku istnieje wiele firm, które posiadają w swojej ofercie sejfy, jakie tylko sobie można wymarzyć – również takie, których praktycznie nie widać w ścianie